Náš příběh

Jsme Ilona a Honza Luskovi, každý pocházíme z jiného konce republiky. Poznali jsme se v roce 2011 na Šumavě, o šest let později jsme si zde řekli své „ANO“ a rozhodli se na Šumavě žít. Našli jsme krásné místo uprostřed šumavské přírody, které nám učarovalo. I když jsme věděli, že nás to bude stát hodně peněz a mnoho sil, koupili jsme v roce 2017 bývalou rekreační chatu Českého rozhlasu a začali si plnit svůj možná trochu bláznivý sen. Po dvou letech usilovné práce jsme vnukli opět život objektu, který zde stojí již od roku 1888 a dali mu název „CHATA ROZHLAS“.
Oba máme rádi jakoukoliv „zdravou“ zábavu, pohyb, cestování, milé lidi a přírodu. A to se snažíme nabízet i našim hostům, aby se u nás cítili dobře a rádi se k nám vraceli.
Po celodenním pobytu na horském vzduchu si s námi můžete popovídat v naší kavárně CAFÉ ROZHLAS o zážitcích z Vašich výletů a třeba i o historii Šumavy. Kavárna v letních měsících nabízí posezení na terase, která je směrována do rozsáhlé zahrady, kde můžete vdechovat její vůni a poslouchat šumění potůčku. Honza Vám při tom bude vyprávět o historii Železnorudska, je to jeho velký koníček. Honza zná v okolí Špičáku a Železné Rudy snad každý kámen, jezdí sem již od dětství, naučil zde oba své syny lyžovat a rád vám poradí, kam se vydat na výlet ať už na kole nebo pěšky.
Staňte se i Vy součástí příběhu „CHATY ROZHLAS“. Pevně věříme, že i Vy budete okouzleni místní krajinou a nevšední pobyt si u nás užijete plnými doušky alespoň pár dní. Těšíme se na Vaši návštěvu!